Vila Stiassni – Edukativní program

V úterý dne 14. 11. 2023 jsme s žáky oboru Aranžér a Prodavačské práce navštívili jednu ze slavných vil města Brna – Vilu Stiassni. Architektura staveb je velké téma, které nás provází během studia, tak jsme byli zvědaví, co na nás bude na našem edukativním programu čekat. Program byl poutavý a žáci měli možnost se sami vyjádřit.

Jejich dojmy si můžete přečíst:

Vila se mi líbila, i ten příběh byl zajímavý; nejvíc se mi líbila zahrada. Hry byly dobré, zjistili jsme víc i o té vile a lidech, co tam žili.

Natálie Aufová

Vila se mi moc líbila, měla moc pěkný interiér z 20. století. Líbila se mi i ta velká zahrada, ale škoda, že je hodně z kopce. Vila byla hodně velká; ze strany, kde byla lodžie, se zdála menší, ale jak jsme šli před hlavní vchod, tak jsme viděli, jak je obrovská. Vystavené staré fotky byly taky pěkné a říkal jsem si, že skoro před sto lety tu žila tahle rodina a byl to zážitek se tam podívat.

David Birnbaum

Bylo to zajímavé, ale na mne moc velké, něco jsem se dozvěděl, jinak to bylo fajn.

Samuel Kala

Nejkrásnější podle mě byly ty dřevěné schody, které vedly do soukromé části vily, kde návštěvníci nemůžou.

Daniel Putna

Na exkurzi ve vile se mi líbilo. Nejvíc mě fascinovaly obrázky v knížce.

Daniel Machač

Mně se tam líbilo. Nejvíc ty pokoje, ty hezké postele, tenisový kurt, kočka a koberec na zemi. Ještě se mně tam líbilo, jak to ta průvodkyně prováděla. Hezká byla i kavárna, ale z nějakého důvodu byla zavřená, tam jsme dělali menší aktivitu, která byla taky dobře vymyšlená.

Monika Všianská

Nejvíc se mi líbily ty koupelny a místnosti, které vypadaly bohatě, například šatny nebo společenské místnosti, ale nejvíce ze všeho se mi líbila koupelna se zeleným mramorem.

Adéla Novotná

Nejvíc se mi líbila koupelna s mramorem, potom se mi líbila šatna jejich dcery, terasa se mi taky líbila, ještě se mi líbila zahrada, jak je velká, ale starat bych se o ni nechtěla.

Kristýna Palusková

Další, co se mi líbilo, byly ty pokoje se svými koupelnami (privátní koupelna pro každého z rodiny) a také jejich skříně. Další, co se mi líbilo, je, že to bylo 10x krásnější uvnitř než venku, rodina se inspirovala královským interiérem. Další bylo to, že v jedněch těch pokojích byly obrázky, které paní malovala z Ameriky (byly to repliky).

Daniel Putna

Autor textu: Jitka Daněčková