Exkurze sklady a velkoobchod Makita Brno

Dne 21. 11. 2023 se žáci oboru Aranžér a Operátor skladování podívali do skladových prostor firmy Makita Brno, která sídlí v brněnských Chrlicích.

Měli tak možnost se podívat, jak vypadá provoz velkého skladu v praxi a jak firma prezentuje sebe a své výrobky. Svůj zážitek z tohoto edukativního programu nám níže sdělily dvě žákyně a jeden žák oboru Aranžér.

Denisa Karičková

Sklad Makita Brno je hlavně zajímavý pro své logo, ale i proto, že se tam normálně jen tak nikdo nedostane. Má to však jednoduché vysvětlení, z tohoto skladu dováží do menších obchodů jako je například Bauhaus, Baumax, Hornbach a Hobby. Do technicky zaměřených supermarketů.

Ve skladu je to obrovské a mají skladem okolo 30 000 produktů. Což se mi zdálo na ten sklad hodně.

Karin Janderková

Včera jsme měli my aranžéři a skladníci sraz ve Vaňkovce v 8:15 hod, a 8:25 hod. jsme jeli do firmy Makita Brno, která spolupracuje s firmou NERA.

Firma Makita byla založena v roce 1901. A v létě ve firmě probíhají brigády.

Doprovázel nás pan ředitel Drápal a všechno nám ukázal, jak to ve firmě chodí. Ukázal nám, co v Makitě vyrábí. Vyrábí tam vrtačky, pily, uhlovou brusku atd. Pan Drápal nám nakonec ukázal nový velký sklad. A také stroje na izolepu i na pásky, co se často používají na krabice.

Jakub Palát

Bylo zajímavé vidět skladiště, kam se jen tak nějaký člověk nedostane. Byla zajímavá hlavně ta část, kde byly vystavené ty produkty.

Cesta tam není až tak moc náročná, ale to skladiště se nachází v docela v zajímavé lokalitě. Zajímavost: ten sklad má něco kolem 6000 metrů čtverečních. Budova je v barvách jejich loga, což znamená červeno-šedá, jako mají logo. Skladiště se nachází v prvním patře budovy. Ve druhém patře je ukázka těch výrobků, které firma Makita vlastně vyrábí, a ve třetím patře se nachází administrativa, kde zrovna v ten den bylo školení.

Autor textu: Mgr. Silvie Pohlová a žáci